top of page

AGNIESZKA

KOWALSKA

trener szkolenia psów

+

behawiorysta

image_50424065.JPG

PSIEmano! :)

Nazywam się Agnieszka. Od dziecka w moim życiu zawsze były obecne zwierzęta. Psy, koty, żółwie, kanarki, czy miniaturowe króliki. To jednak z psami dogaduję się najlepiej i z nimi wiążę swój profesjonalny rozwój. Moja przygoda ze szkoleniem psów rozpoczęła się w zasadzie dzięki Morfiemu – mojemu ośmioletniemu już pieskowi w typie Vallhunda Szwedzkiego. 

 

Każdego psa nauczysz nowych sztuczek!

To właśnie Morfi udowodnił mi, że powiedzenie: „starego psa nowych sztuczek nie nauczysz” jest zupełnie nieprawdziwe! Zmotywował mnie do tego, by się uczyć, zdobywać wiedzę i zacząć ćwiczyć razem z nim. Po roku intensywnych treningów stwierdzam, że to bystry uczeń, a problemem zawsze byłam ja i mój brak zaangażowania we wspólną naukę! Po skończeniu kursu Trenera Psów postanowiłam stworzyć dom tymczasowy dla innego pieska ze schroniska. Drops, bo tak się teraz nazywa, już dawno znalazł kochającego właściciela, ale to właśnie on i jego problemy behawioralne zmotywowały mnie do dalszej nauki. Dlatego od października tego roku rozpoczęłam szkolenie na Behawiorystę w Wojtków Szkolenia.

image_6483441.JPG
IMG_4674.jpeg

Na co zwracam szczególną uwagę w treningu?

W pracy z psami najbardziej pasjonuje mnie ich komunikacja. To, że próbują się z nami porozumieć na swój sposób, ale również tak mocno zabiegają o to, by zrozumieć nas. Według mnie, to właśnie klucz do zbudowania głębokiej relacji z psem. 

Kwalifikacje:

  • 2022 – 2023: Kurs Behawiorysta Psów w Wojtków Szkolenia

  • 2021 - 2022: staż w Hauvard pod czujnym okiem Marty Dziedzic

  • 2022 – Webinar: Analiza psiej komunikacji w Wojtków Szkolenia

  • 2022 – Pierwsza Balansowa Konferencja

  • 2021 – Kurs Trener Psów w PCKZ (Marta Dziedzic, Katarzyna Iwańczuk)

  • 2021 – Webinar: Obserwacja psów z Paulą Gumińską i Piotrem Wojtków

MÓJPIES

MORFI

Morfiego przygarnęłam z domu tymczasowego prawie 9 lat temu, kiedy był małym szczeniakiem. Wtedy nie wiedziałam jeszcze nic o szkoleniu psów, zaspokajaniu ich potrzeb, czy o tym jak budowaćz nimi odpowiednią relację. Mój brak wiedzy wyszedł dużo później w jego problemach z agresją, lękiem i brakiem umiejętności budowania prawidłowych relacji z innymi psami. Wizyty behawiorystów i trenerów zmotywowały mnie do tego, by samej zdobywać odpowiednią wiedzę. Dziś, chociaż daleko nam jeszcze do ideału, Morfi potrafi znacznie więcej – szczególnie, jeśli chodzi o kontrolowanie emocji. Nasza relacja jest obecnie dużo głębsza, a nasze wspólne życie okazało się o wiele łatwiejsze! W czerwcu tego roku minęło nam 8 wspólnych lat, a żeby to uczcić, zaczęliśmy wspólnie ćwiczyć Nose Work. Cóż mogę powiedzieć.. po raz kolejny okazało się, że bariera wieku jest tylko w naszych głowach! Praca z moim psem nauczyła mnie przede wszystkim cierpliwości, zaangażowania, wytrwałości i empatii, która przydaje mi się w życiu zawodowym i prywatnym.

IMG_4672.jpeg
bottom of page