przedszkole dla psów.jpg

SZKOLENIE DLA SZCZENIĄT

Kurs skierowany dla szczeniąt w wieku 8-20 tygodni (przyjmujemy pieski już po drugim szczepieniu)*, obejmuje 8 godzin zajęć i podzielony jest na trzy bloki:​

 1. teoria 1 godzina - webinar online do obejrzenia w trakcie trwania kursu)

 2. nauka 3 godziny - wprowadzenie podstawowych umiejętności

 3. socjalizacja 4 godziny - przygotowanie psa do życia w mieście​

PSIE PRZEDSZKOLE

CZAS: 8 GODZIN
CENA: 600 ZŁ

TEORIA

Webinar o etapach rozwojowych młodego psa i związanych z nimi problemach, omówienie procesu socjalizacji, sposoby modyfikacji zachowań niepożądanych.

NAUKA KOMEND

 • skupienie uwagi na przewodniku​ w miejscu

 • budowanie motywacji do pracy z człowiekiem

 • siad: zostawanie w pozycji

 • komenda uniemożliwiająca zachowanie (odwołanie): e-e

 • przywołanie: wróć!

 • chodzenie na luźnej smyczy

 • omówienie problemów typowych dla wieku: trening czystości, podgryzanie, zostawanie samemu, niszczenie, skakanie, wymuszanie uwagi

SOCJALIZACJA

 • spokojne witanie się z człowiekiem lub z psem i rezygnacja z witania się

 • trening medyczny: spokojne wytrzymywanie zabiegów pielęgnacyjnych (czesanie, zakraplanie oczu i uszu, obcinanie pazurków)

 • oddawanie przedmiotów i jedzenia: puść!

 • nauka nic-nie-robienia (odpoczywania)

 • stawianie wyzwań: na przykład zapoznawanie z różnymi typami powierzchni, praca na niestabilnym podłożu, wchodzenie do tunelu, radzenie sobie z nagłymi dźwiękami i ruchami i tym podobne (profilaktyka występowania zachowań lękowych/agresywnych)

WARIANTY KURSU

 • Standard: szkolenie odbywa się 1 x w tygodniu po 1 godzinie zegarowej (7 tygodni pracy)

 • Short: spotykamy się 2 x w tygodniu po 1 godzinie zegarowej (4 tygodnie pracy)

hala hauvard.jpg

*Dlaczego dla psów w tym wieku?

Szczenięta do 16. tygodnia życia przechodzą tak zwany okres socjalizacji – jest to czas, w którym młody pies uczy się, czego unikać (co jest niebezpieczne) a do czego dążyć (co jest bezpieczne). 4-5 miesiąc życia jest natomiast okresem szczególnej wrażliwości ze względu na nierównowagę nerwowych układów pobudzenia i hamowania. W czasie 2-5 miesiąca życia psa mamy zatem największy wpływ na jego prawidłowy rozwój emocjonalny. Jest to najlepszy czas na naukę uniemożliwienia (zostawanie samemu, ograniczenie ruchu poprzez zapięcie na smycz lub przytrzymanie, wstrzymywanie się od podejścia do człowieka/psa) czy oduczenie typowych dla szczeniąt zachowań, jak skakanie na człowieka czy gryzienie po rękach. Braki w socjalizacji są najczęstszą przyczyną lęku i agresji, dlatego tak istotne jest jej prawidłowe przeprowadzenie.

Tresura szczeniaków – psie przedszkole w Hauvard!

Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka i pragniesz nauczyć go prawidłowej socjalizacji, warto zacząć jak najwcześniej. Małe pieski w wieku 2-5 miesięcy dopiero przyzwyczają się do prawidłowego funkcjonowania w świecie. Przede wszystkim życie w mieście może stanowić dla nich spore wyzwanie. Inni ludzie, nieznajome psy, rowery, samochody i hałas – to wszystko potrafi skutecznie zestresować dorosłego psa, a co dopiero szczeniaka. By zapobiec gwałtownym reakcjom Twojego pupila, warto nauczyć go prawidłowej socjalizacji. Wczesna tresura szczeniaka to znakomity sposób na wychowanie posłusznego i pewnego siebie psa, który nie będzie sprawiał problemów w przyszłości.

 

Psie przedszkole w Warszawie – dlaczego warto?

Hauvard oferuje Wam i Waszym szczeniakom profesjonalne psie przedszkole w Warszawie, w którym pokażemy Wam, jak prawidłowo przeprowadzić socjalizację psa, a także nauczyć go podstawowych umiejętności reagowania na komendy. Oferujemy Wam 7-tygodniowe zajęcia, podczas których szczeniaki nauczą się prawidłowego zachowania w obliczu różnorodnych wyzwań dnia codziennego. Nauczymy je rozpoznawania różnego typu powierzchni, chodzenia po niestabilnym podłożu, wchodzenia do tunelu, odporności na niespodziewane dźwięki i ruchy. 

Do tego właściciele opanują efektywne egzekwowanie podstawowych komend takich jak: siad, puść, czy zostaw. Ponadto nauczymy Was, jak prowadzić szczeniaka na luźniej smyczy, jak go przywołać czy przyzwyczaić do zabiegów pielęgnacyjnych. 

Psie przedszkole w Warszawie Hauvard to nie tylko profesjonalna tresura psów, ale też znakomita okazja do zacieśnienia więzi z czworonogiem, wypracowania wspólnego zaufania i efektywnego funkcjonowania razem na co dzień. Dzięki efektywnej socjalizacji psa, Twój podopieczny stanie się bardziej skupiony, mniej lękliwy i zdecydowanie bardziej przewidywalny.

Zajęcia w psim przedszkolu w Warszawie są również idealnym wstępem do bardziej zaawansowanych szkoleń, podczas których zwierzę będzie mogło nauczyć się zaawansowanych komend i umiejętności.

Socjalizacja psa – postaw na doskonałą jakość szkoleń

Szkolenia z socjalizacji psa dostępne w Hauvard prowadzone są przez doświadczonych, certyfikowanych trenerów i behawiorystów, którzy na co dzień pracują z różnorodnymi zwierzętami.

Posiadają oni rozległą wiedzę i umiejętności z zakresu zwierzęcej psychiki i zachowań, dzięki czemu efektywnie potrafią wpłynąć na każdego pupila i nauczyć ich pożądanych umiejętności.

Nie czekaj więc dłużej i skontaktuj się z nami w celu umówienia terminu wizyty w naszym ośrodku.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania serdecznie zachęcamy do kontaktu. Z chęcią rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości i opowiemy więcej o naszej profesjonalnej tresurze dla szczeniaków.