top of page

NAJCZĘSTSZE PYTANIA
CZYLI CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZAPISANIEM SIĘ NA KURS :)

FAQ

W JAKIM WIEKU ROZPOCZĄĆ SZKOLENIE PSA?
Odpowiedź jest prosta! Im szybciej tym lepiej! :) Nowoczesne szkolenie psów opiera się na budowaniu relacji z przewodnikiem i motywacji do pracy, zarządzaniu środowiskiem i zrozumieniu psich potrzeb oraz komunikacji. Dlatego nie ma dolnej granicy rozpoczęcia szkolenia z punktu widzenia psychologicznego. :) Jeśli psiak jest z Tobą dopiero od wczoraj, również warto rozpocząć zajęcia - zgodnie z zasadą "lepiej zapobiegać niż leczyć". Nasze zajęcia podstawowe pomogą Wam uniknąć problemów w przyszłości, są świetną inwestycją w Wasza przyszłą relację.  Z punktu widzenia medycznego, zapraszamy na zajęcia psy przynajmniej po drugim szczepieniu przeciwko chorobom zakaźnym, po którym warto odczekać około 3 dni (szczeniaki) oraz psy odrobaczone i z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie (psy powyżej 4 miesiąca życia).

CZY NA ZAJĘCIA MOGĄ PRZYCHODZIĆ DWIE OSOBY?
Jak najbardziej zachęcamy do tego, aby w szkoleniu uczestniczyły wszystkie osoby dorosłe mieszkające z psem. Im większa jednolitość w wychowaniu, tym szybsze i trwalsze efekty! Prosimy jedynie, aby wyznaczyć jednego przewodnika, który będzie na wszystkich lekcjach i zachowa pełną ciągłość szkolenia.

CZY W ZAJĘCIACH MOGĄ UCZESTNICZYĆ DZIECI?
W kursach grupowych mogą brać udział dzieci powyżej 10 roku życia (obserwator) lub powyżej 12 roku życia (aktywny uczestnik z psem po okiem rodzica) - jest to kurs grupowy i są to zasady mające na celu zachowanie bezpieczeństwa. Młodsze dzieci, które chciałyby uczestniczyć w treningach z psem zapraszamy razem z rodzicami na zajęcia indywidualne.

MÓJ PIES SZCZEKA NA INNE PSY/LUDZI/ROWERZYSTÓW ITP. NA JAKIE ZAJĘCIA POWINNIŚMY SIĘ ZAPISAĆ?
Psy prezentujące zachowania problemowe zapraszamy na konsultację behawioralną/treningową, na której ustalimy indywidualny tok nauczania, uwzględniający pracę nad modyfikacją zachowania. 
Kursy grupowe są kursami podstaw wychowania i można je określić jako profilaktyka zachowań problemowych. Jeśli jakieś problemy już występują, możliwość uczestnictwa w zajęciach grupowych ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji. 

MÓJ PIES NIE POTRAFI POPRAWIE KOMUNIKOWAĆ SIĘ Z INNYMI PSAMI. NA JAKI KURS POWINNIŚMY SIĘ ZAPISAĆ?
Na naszych zajęciach grupowych uczymy psa takich umiejętności jak m.in. ignorowanie innych psów oraz obcych ludzi, spokojne mijanie się z nimi, zwiększenie motywacji do współpracy z przewodnikiem (ponad zabawę z innym psem). Szczegóły programowe znajdują się na stronach konkretnych szkoleń. Pies, który opanuje podstawowe umiejętności może kolejno uczestniczyć w naszych spacerach socjalizacyjnych, na których budowana jest grupa społeczna (psy dobierane są na podstawie zgłoszeń i łączone pod kątem kompetencji społecznych).
Duety, które chciałyby skupić się wyłącznie na psiej komunikacji (nie na szkoleniu) zachęcamy do udziału w tzw. klasach komunikacji odbywających się najczęściej w postaci wyjazdowych weekendowych warsztatów (nie są one organizowane przez naszą szkołę).

CZY PODCZAS ZAJĘĆ GRUPOWYCH PSY PUSZCZANE SĄ LUZEM?
Nie. Na naszych zajęciach zawsze dbamy o bezpieczną przestrzeń między psami i nie pozwalamy do siebie podchodzić. Chcemy, żeby nasi kursanci nie ekscytowali się widokiem obcego psa na horyzoncie, a raczej potrafili spokojnie go zignorować i się z nim minąć. 
Bezpośrednie spotkania pomiędzy psami proponujemy wyłącznie na psim przedszkolu, gzie maluchy również dobierane są w pary i podczas których omawiamy psią komunikację tak, aby w przyszłości jasne było, które kontakty są wskazane dla naszego psa, a które nie.

MÓJ PIES JEST NIEJADKIEM I NIE LUBI BAWIĆ SIĘ ZABAWKAMI. CZY MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?
Nasze szkolenia bazują na motywacji pokarmowej, na łup, środowiskowej i socjalnej. Jeśli Twój pies wykazuje niską motywację na jedzenie i na łup, warto rozpocząć szkolenie od indywidualnych treningów motywacyjnych, na których przyjrzymy się z czego to wynika i pomożemy te motywacje zbudować/zwiększyć. Dopiero pies chętny do zdobywania nagród może wziąć udział w zajęciach grupowych.

MÓJ PIES ZACHOROWAŁ W TRAKCIE KURSU. JAKIE SĄ NASZE OPCJE?
W przypadku zgłoszenia nieobecności na 24 godziny przed zajęciami, istnieje możliwość odrobienia jednego tygodnia nieobecności (szczegóły w regulaminie). Do odrobienia jednej zgłoszonej nieobecności nie jest potrzebne podanie przyczyny tejże nieobecności.
W przypadku, gdy pies ze względu na chorobę, opuściłby 3 tygodnie zajęć (lub więcej), a jego choroba jest potwierdzona przez lekarza weterynarii, istnieje możliwość przeniesienia go do kolejnej edycji tego samego kursu bez dodatkowych opłat.


CZEMU OPŁATA ZA ZAJĘCIA GRUPOWE PODZIELONA JEST NA DWIE CZĘŚCI?
Pierwsza opłata to opłata rejestracyjna. Jest ona niezbędna, aby zarezerwować miejsce w grupie, na którą otwarte są nabory. Jest ona zwrotna wyłącznie w przypadku anulowania startu zajęć lub przesunięcia startu powyżej 14 dni. Opłata rejestracyjna jest dla nas zapewnieniem o chęci Waszego udziału, po którym możemy informować pozostałych uczestników o możliwości uruchomienia grupy. 
Druga opłata, to opłata kursowa. Dotyczy ona bezpośredniego udziału w zajęciach grupowych. Jest ona zwrotna wyłącznie w przypadku rezygnacji powyżej 72 godzin od daty rozpoczęcia kursu.

 

Grupowe szkolenia psów.JPG
bottom of page