top of page

NASZE METODY

badania

naukowe

emocje

komunikacja

indywidualne

podejście

Grupowe szkolenia psów.JPG

SZKOLENIEPSÓW
JAKIE METODY STOSUJEMY

W naszej szkole najważniejszym elementem jest prawidłowa komunikacja. Psy uczą się rozumienia komend, ludzie uczą się rozumienia języka ciała psów. Dzięki temu nie tylko czujemy pełną kontrolę nad zachowaniem czworonoga, ale stajemy się dla nich godnymi zaufania przewodnikami, którzy wiedzą jak mu pomóc w różnorodnych trudnych sytuacjach, o które nietrudno zwłaszcza w mieście.

Wzajemne zaufanie budujemy i rozwijamy opierając się na odpowiednio wydawanych wzmocnieniach, czyli nagrodach w postaci jedzenia, zabawy, pochwał czy odpowiedniej kontroli środowiska. Techniki szkoleniowe używane w szkole Hauvard oparte są na najnowszych badaniach z zakresu psychologii uczenia się, psychologii emocji oraz etologii.

Podczas zajęć bacznie obserwujemy psie emocje i stwarzamy warunki najbardziej optymalne do nauki. Wiemy, że każdy duet człowiek-pies jest inny i staramy się zawsze znajdować sposoby indywidualnie dobrane dla każdej pary tak, aby proces uczenia przebiegał jak najszybciej, jak najprzyjemniej i jak najbardziej trwale. Motywacja jest kluczem do sukcesu, więc dbamy o to, żeby była ona jak największa zarówno u psa, jak i u jego opiekuna.

bottom of page