NOSE WORK

CZAS: 7 GODZIN
CENA: 600 ZŁ

nosework.jpg

NOSE WORK

Kurs Nose Work adresowany jest do osób, chcących dowiedzieć się więcej o pracy węchowej psa. Nose Work to swoista zabawa w psa-detektywa, którego zadaniem jest odnaleźć wskazany zapach w różnych miejscach i warunkach. Na zajęciach uczymy się, jak działa psi nos, dlaczego węszenie działa uspokajająco i jak organizować samodzielnie najprzyjemniejsze zabawy węchowe.

 • Czy ulubionym zajęciem Twojego psa jest ciągłe węszenie na spacerach?

 • Czy środowisko staje się dla niego czasami ciekawsze niż interakcja z Tobą?

 • Czy Twój pies zawsze wydaje się mieć nieskończone pokłady energii?

 • Czy przejawia problemy z zachowaniami lękowymi lub/i agresywnymi?

 • Czy jest w trakcie rekonwalescencji i ma ograniczony ruch, a Ty szukasz możliwości na ułatwienie mu tego czasu?

 • Czy chciałbyś nauczyć się lepiej czytać mowę ciała swojego psa?

 • Czy interesowało Cię kiedyś jak wygląda praca psów w służbie celnej (wyszukujących narkotyki, materiały wybuchowe itp.)?

 • A może po prostu szukasz atrakcyjnego sposobu spędzenia wolnego czasu ze swoim psem?

Jeśli odpowiedziałeś "TAK" na którekolwiek z powyższych pytań, to NOSE WORK jest sportem dla Was! :)

Psi nos jest zdolny do obierania tysięcy zapachów i to właśnie dzięki niemu psy odkrywają świat, dlatego węch jest ich najważniejszym zmysłem. Proponując atrakcyjne zabawy węchowe nie tylko sprawisz psu przyjemność, ale wyciszysz go (zadbasz o bilans potrzeb) i staniesz się o wiele bardziej atrakcyjnym przewodnikiem (po co mam węszyć sam, jeśli mój człowiek ma dla mnie takie ciekawe zadania?!).

 

Sportowa detekcja węchowa to dyscyplina, w której uczymy psa ukierunkować swoje węszenie na określone zapachy: eukaliptus, lawenda i liść laurowy. Pracujemy przy tym na hydrolatach zapachowych tak, aby było to w pełni bezpieczne dla Twojego psa. Pracujemy w 4 kategoriach: przeszukujemy pojemniki (pudełka kartonowe, doniczki, koszyki, plecaki, walizki, a nawet... słomki do napojów!), pomieszczenia (w tym meble, ściany czy podłogę), samochody (ucząc również nie drapania lakieru :) oraz obszary zewnętrzne (czy zapach jest w rynnie? Pod kostką chodnikową? A może na szczycie bramy?).

 

Grupa podczas kursu może składać się maksymalnie z 3 psów.

W grupie mogą uczestniczyć psy w dowolnym wieku i o dowolnych umiejętnościach, nose work jest niezależny od posłuszeństwa.

 

Kurs podzielony jest na poziomy:

 • NW1 - zapoznanie z zapachem eukaliptusa oraz praca na pojemnikach, praca w pomieszczeniach na wysokości do 1m, 1h teorii i 6h praktycznych, spotkania 1x w tygodniu po 1h.

 • NW2 - praca na dwóch zapachach oraz praca na samochodach i praca na obszarach zewnętrznych na wysokości do 1,8m, 7h spotkań praktycznych z psami 1x w tygodniu

 • NW3 - dla zaawansowanych, praca we wszystkich kategoriach, wprowadzenie nowego zapachu, nauka markowania zapachu, wprowadzenie zapachów rozpraszających, spotkania raz w tygodniu ustalane indywidualnie ("drużyna nose work")