top of page

NOSE WORK

CZAS: 7 GODZIN
CENA: 650 ZŁ

nosework.jpg

NOSE WORK

Kurs Nose Work adresowany jest do osób, chcących dowiedzieć się więcej o pracy węchowej psa. Nose Work to swoista zabawa w psa-detektywa, którego zadaniem jest odnaleźć wskazany zapach w różnych miejscach i warunkach. Na zajęciach uczymy się, jak działa psi nos, dlaczego węszenie działa uspokajająco i jak organizować samodzielnie najprzyjemniejsze zabawy węchowe.

Dostępne poziomy pracy:

 • Nose Work 1 - pierwszy zapach (eukaliptus/cynamon) i praca w kategoriach: przedmioty, pomieszczenia, obszary zewnętrzne, próbki do 1 m wysokości

 • Nose Work 2 - drugi zapach, praca w kategoriach: przedmioty, pomieszczenia, obszary zewnętrzne, pojazdy, próbki do 1,8 m wysokości

 • Czy ulubionym zajęciem Twojego psa jest ciągłe węszenie na spacerach?

 • Czy środowisko staje się dla niego czasami ciekawsze niż interakcja z Tobą?

 • Czy Twój pies zawsze wydaje się mieć nieskończone pokłady energii?

 • Czy przejawia problemy z zachowaniami lękowymi lub/i agresywnymi?

 • Czy jest w trakcie rekonwalescencji i ma ograniczony ruch, a Ty szukasz możliwości na ułatwienie mu tego czasu?

 • Czy chciałbyś nauczyć się lepiej czytać mowę ciała swojego psa?

 • Czy interesowało Cię kiedyś jak wygląda praca psów w służbie celnej (wyszukujących narkotyki, materiały wybuchowe itp.)?

 • A może po prostu szukasz atrakcyjnego sposobu spędzenia wolnego czasu ze swoim psem?

Jeśli odpowiedziałeś "TAK" na którekolwiek z powyższych pytań, to NOSE WORK jest sportem dla Was! :)

Psi nos jest zdolny do obierania tysięcy zapachów i to właśnie dzięki niemu psy odkrywają świat, dlatego węch jest ich najważniejszym zmysłem. Proponując atrakcyjne zabawy węchowe nie tylko sprawisz psu przyjemność, ale wyciszysz go (zadbasz o bilans potrzeb) i staniesz się o wiele bardziej atrakcyjnym przewodnikiem (po co mam węszyć sam, jeśli mój człowiek ma dla mnie takie ciekawe zadania?!).

 

Sportowa detekcja węchowa to dyscyplina, w której uczymy psa ukierunkować swoje węszenie na określone zapachy: eukaliptus, lawenda i liść laurowy. Pracujemy przy tym na hydrolatach zapachowych tak, aby było to w pełni bezpieczne dla Twojego psa. Pracujemy w 4 kategoriach: przeszukujemy pojemniki (pudełka kartonowe, doniczki, koszyki, plecaki, walizki, a nawet... słomki do napojów!), pomieszczenia (w tym meble, ściany czy podłogę), samochody (ucząc również nie drapania lakieru :) oraz obszary zewnętrzne (czy zapach jest w rynnie? Pod kostką chodnikową? A może na szczycie bramy?).

 

Grupa podczas kursu może składać się maksymalnie z 3 psów.

W grupie mogą uczestniczyć psy w dowolnym wieku i o dowolnych umiejętnościach, nose work jest niezależny od posłuszeństwa.

 

Kurs podzielony jest na poziomy:

 • NW1 - zapoznanie z zapachem eukaliptusa/cynamonu oraz praca na pojemnikach, praca w pomieszczeniach na wysokości do 1m oraz praca w obszarach zewnętrznych, 1h teorii i 6h praktycznych, spotkania 1x w tygodniu po 1h.

 • NW2 - praca na dwóch zapachach oraz praca na samochodach i praca na obszarach zewnętrznych na wysokości do 1,8m, 7h spotkań praktycznych z psami 1x w tygodniu

 • NW3 - dla zaawansowanych, praca we wszystkich kategoriach, wprowadzenie nowego zapachu, nauka markowania zapachu, wprowadzenie zapachów rozpraszających, spotkania raz w tygodniu ustalane indywidualnie ("drużyna nose work")

Nose work – zabawa i nauka w jednym

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że węch psa jest nieporównywalnie lepszy od węchu ludzkiego. Z tego względu psy mogą z wysoką skutecznością pracować w wielu obszarach, w tym między innymi w ratownictwie, policji, a także w służbach celnych. Są niezastąpione w poszukiwaniu materiałów wybuchowych, narkotyków czy nawet zaginionych osób. Jednocześnie samo węszenie jest dla psa świetną zabawą, ma działanie uspokajające i pełni funkcję poznawczą w większej nawet mierze niż wzrok. U psów, to właśnie węch jest najlepiej rozwiniętym spośród wszystkich zmysłów. Nasze ukochane czworonogi używają go między innymi do poznawania otaczającego je świata czy kontaktowania się z innymi psami. Zdolności węchowe różnią się w zależności od rasy, dlatego nie każdy pies nadaje się do pracy w służbie celnej czy w ratownictwie. 
Nose work to rozrywka, która sprawi każdemu psu ogromną przyjemność, a jego właścicielowi pomoże zrozumieć, jak ważną rolę ma węch w życiu psa i dlaczego tak ważne jest, aby zapewnić swojemu pupilowi możliwość węszenia i odkrywania nowych zapachów. 

Na czym polegają zajęcia nose work?

Podobnie jak ludzie regularnie uprawiają sport, aby cieszyć się dobrą kondycją, a także poświęcają czas swoim pasjom dla dobrego samopoczucia, tak również psy potrzebują aktywnych rozrywek oraz bodźców, które pozwolą im rozwijać swoje umiejętności. Nose work to idealne zajęcie dla każdego psa, bez względu na wiek i umiejętności. Praca węchowa odbywa się w różnych warunkach – w pomieszczeniach wewnętrznych, przy samochodach, a także na zewnątrz, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia zabawę. W trakcie zajęć pies zapoznaje się ze wskazanymi zapachami, a następnie ma odnaleźć je w różnych obszarach. Twój pupil znakomicie się bawi, a Ty zyskujesz cenną wiedzę na  temat działania jego nosa oraz znaczenia, jakie odgrywa węch dla psa.

Dlaczego warto zapisać swojego psa na kurs nose work Warszawa?

Zajęcia z nose work pomagają zacieśnić więzi ze swoim pupilem, a nieraz bywają również rozwiązaniem na niektóre problemy, takie jak zachowania lękowe czy agresja u psa. Wiele psów rzadko ma możliwość odkrywania nowych, interesujących zapachów oraz ćwiczenia swoich umiejętności węchowych. Zajęcia nose work dają psu okazję do odkrycia nowych, intrygujących aromatów oraz ich odnajdywania w różnych miejscach i warunkach. Ta wspaniała zabawa ma także właściwości uspokajające – dzięki temu, nasz czworonożny pupil od razu staje się spokojniejszy. Nasz kurs nose work Warszawa może również stanowić przygotowanie do uczestnictwa w profesjonalnych zawodach. Twój pies nie tylko szkoli swoje zdolności węchowe, ale dodatkowo zdobywa umiejętność sprawnego wyszukiwania wskazanych zapachów zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Chcesz nadal ćwiczyć ze swoim psem po zakończeniu zajęć? Zabawę w nose work z powodzeniem możesz zorganizować samodzielnie w domu – na naszym kursie dowiesz się, jak to zrobić, aby zapewnić swojemu psu najwięcej frajdy.
Jeśli chcesz trenować swojego psa w profesjonalnych dyscyplinach sportowych, polecamy również nasze indywidualne treningi sportowe, na których Twój czworonożny przyjaciel będzie miał okazję podszkolić się w popularnych psich dyscyplinach, takich jak obedience oraz rally-obedience. Serdecznie zapraszamy do naszej uznanej szkoły dla psów w Warszawie! Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów oraz behawiorystów, którzy doskonale rozumieją język i potrzeby psów i posiadają wieloletnie doświadczenie w swojej pracy.

bottom of page