Marta Dziedzic behawiorysta.jpg

Założycielka Uczelni Hauvard

MARTA DZIEDZIC

instruktor szkolenia psów

psycholog zwierząt

behawiorysta Warszawa

Wykształcenie kierunkowe:

Psychologia zwierząt to temat bardzo mi bliski już od czasów studenckich. Ukończyłam dwa kierunki studiów: psychologię ze specjalizacją z neuropsychologii na Uniwersytecie Warszawskim (2015) oraz psychologię zwierząt ze specjalizacją w stosowanej psychologii psa na Collegium Humanitatis (2015). W czasie studiów byłam aktywnym członkiem koła naukowego EthoFamily w Zakładzie Psychologii Zwierząt UW na Wydziale Psychologii, gdzie zajmowaliśmy się badaniem zachowania gryzoni, szympansów, goryli, kapucynek, ale również psów i kotów. Praca w Zakładzie poszerzyła moje horyzonty na temat etologii zachowania różnych gatunków zwierząt. Moje prace dyplomowe dotyczyły wpływu różnych typów treningu na reaktywność emocjonalną u psa. 

 

Instruktor szkolenia psów:

W 2014 roku ukończyłam dwustopniowe szkolenie na Instruktora Canid (2014) z moim Bearded Collie Hipisem, gdzie dopracowywałam umiejętności pracy z własnym psem, w tym samy roku rozpoczęłam również współpracę z warszawską szkołą DOGadajcie się. W 2014 zainteresowałam się dyscypliną Rally-O, co zaowocowało startami w ogólnopolskich zawodach i zdobyciem tytułu Rally-1 (R1) w roku 2014 oraz Rally-2 (R2) w 2015. Od 2016 moje zainteresowania szkoleniowe skupiły się przede wszystkim na obedience (OBI) oraz pracy węchowej (mantrailing, nose work). W 2017 zakończyłam pierwsze organizowane w Polsce szkolenie Instruktor Nose Work prowadzone przez instruktorów Szwedzkiego Klubu Nose Work (SNWK), na którym rozszerzyłam techniki pracy węchowej. W 2018 roku swoje życie rozpoczęła warszawska szkoła dla psów Hauvard, której jestem założycielką.

 

Psycholog zwierząt i behawiorysta:

Poza studiami na kierunku psychologia zwierząt, szczegóły pracy behawioralnej nad zachowaniami problemowymi dopracowywałam podczas studiów podyplomowych behawiorysta COAPE (2015/2016). Od roku 2018 współpracuję również jako behawiorysta z Fundacją Psom na Pomoc (Viva!), dla której podopiecznych prowadzę konsultacje.


Praca z psami to mój absolutny konik i styl życia. Cały czas zdobywam nową wiedzę na międzynarodowych konferencjach, seminariach i warsztatach, ponieważ psi umysł nigdy nie przestanie mnie fascynować i zawsze będę starać się robić to, co kocham, jak najlepiej. :)

PSIEmano! :)

Nazywam się Marta Dziedzic i pracuję aktywnie z psami od roku 2014. Szczególnie bliska jest mi praca sportowa (obedience, rally-o, nose work) z psami pasterskimi oraz rozwiązywanie problemowych zachowań związanych z wysoką reaktywnością emocjonalną (nadpobudliwością) oraz z lękiem.

Kwalifikacje:

 • 2012, szkolenie w zakresie postępowania ze zwierzętami doświadczalnymi (Anna Reinholz-Trojan, Maciej Trojan)

 • 2012, szkolenie dla osób sprawujących opiekę nad zwierzętami doświadczalnymi (Anna Reinholz-Trojan)

 • 2012, seminarium "Pamięć u psów" (Amber Batson)

 • 2012, seminarium "Poskramianie dzikusa. Wyciszanie psa przy użyciu nagród" (Amber Batson)

 • 2012, szkolenie "Trener Profilaktyki Pogryzień" (Fundacja Terapeutyczna Pies dla Stasia)

 • 2014, I roztoczańskie warsztaty tropienia użytkowego (Maria Kuncewicz)

 • 2014, Kurs Instruktorski stopień I (Canid)

 • 2014, Kurs Instruktorski stopień II (Canid)

 • 2015, lic. psycholog zwierząt (specjalizacja stosowana psychologia psów) Collegium Humanitatis

 • 2015, mgr psycholog (specjalizacja neuropsychologia kliniczna) Uniwersytet Warszawski

 • 2015 warsztaty "Wszystko o obedience" (Magdalena Łęczycka)

 • 2015/2016 studia podyplomowe COAPE

 • 2016, warsztaty klikerowe "Najpierw wytresuj kurczaka" (rancho Stokrotka)

 • 2016/2017, kurs instruktorski Nose Work (Szwedzki Klub Nose Work)

 • 2018, warsztaty klasy komunikacji (Talking Dogs)

 • 2018, seminarium "Oddaj psu kontrolę" (Eva Bertilsson, Emelie Johnson Vegh)

 • 2018, seminarium "Sztuka nagradzania" (Eva Bertilsson, Emelie Johnson Vegh)

 • 2018, konferencja Animal Training Methods

 • 2019, konferencja Animal Training Methods

 • 2020, seminarium "Mów do mnie! – naukowo i z sercem o komunikacji psów i ludzi" (Alexa Capra)

Publikacje

 • Psychologia - etologia - genetyka; tom 36/2017; Marta Dziedzic, Ewelina Włodarczyk, Judyta Gulatowska, Maciej Trojan: Wpływ treningu na poziom pobudliwości u psa domowego (Canis familiaris) [The influence of training on the level of excitability in domestic dogs (Canis familiaris)], s. 51-64;

Moje psy

Hipis

Bearded Collie, psi profesor, współzałożyciel szkoły Hauvard. ;) Hipis jest psem, dzięki któremu profesjonalnie zajęłam się pracą z psami. Z nim startowałam w zawodach, kończyłam kursy i warsztaty, to on na co dzień pomaga mi obecnie w socjalizacji szczeniąt i psów lękowych.

Zdobywca tytułów Rally-1 oraz Rally-2, pies mantrailingowy (poszukiwanie ludzi), nose workowy (detekcja węchowa) oraz obediencowy.

Jest cudownym nauczycielem psiej komunikacji, niezwykle cierpliwy i cały czas zmotywowany do pracy. I to on nauczył mnie właśnie, jak taką codzienną motywację do współpracy z człowiekiem budować, bo wcale nie było tak łatwo od samego początku. ;)

Alvin

Rasowy kundel, który trafił do mnie już jako osobnik dorosły, pies "z przeszłością". Dał mi ważne lekcje na temat opanowywania emocji (zarówno psa jak i człowieka), walki z mniejszymi i z większymi strachami oraz szczególnej roli konsekwencji podczas nauki. Obecnie kochany emeryt, który codziennie dostaje nieskończenie wiele tulasków.

Chillout

Nasze najnowsze dziecko, mały demon working border collie. Moje treningowe ukoronowanie marzeń, pies, który wiecznie jest gotowy do pracy, a sport i pasienie owiec to jego dwa żywioły. Codziennie testuje moje umiejętności trenerskie i behawioralne, ponieważ z jego ogromną inteligencją i sprytem wiąże się równie silna zdolność do kombinowania! ;)  

Hipis i Chillout
Hipis
Hipis i Alvin
Show More

behawiorysta Warszawa

konsultacje behawioralne Warszawa

Marki, Ząbki, Zielonka i okolice