top of page

WARSZTATY JEDNODNIOWE

 

 

WARSZTATY MOTYWACYJNE

Twój pies w domu wykonuje wszystkie komendy, ale na spacerze głuchnie? A może nie chce jeść na zewnątrz? Woli bawić się z innymi psami niż z Tobą? Ciągnie na smyczy? Nie zauważa Twojego istnienia na spacerze? Poznaj techniki budowania motywacji do współpracy z człowiekiem i ciesz się przyjemnością szkolenia psa! 

Ćwiczenia zwiększające chęć pracy na jedzenie i na zabawkę + teoria budowania motywacji.

Czas trwania: około 2,5-3 h

Cena: 220 zł

 

WARSZTATY TRENINGU MEDYCZNEGO

Nasze warsztaty skupiają się na umiejętnościach związanych ze spokojnymi zabiegami pielęgnacyjnymi psa: od czesania, przez obcinanie pazurków, po zakraplanie oczu i uszu czy czyszczenie zębów. Poznasz metody, które będziesz mógł śmiało przenieść również do gabinetu weterynaryjnego i wykorzystać podczas szczepień czy testów medycznych. 

  • pełna kontrola czy współpraca: jak pozwolić psu podejmować właściwe decyzje?

  • komunikacja podczas trudnych zabiegów: sygnały treningu medycznego

  • zaprzyjaźnijmy się ze szczotką!: oswajanie ze sprzętem do pielęgnacji (szczotka, krople, pasty, nożyczki itp.)

  • przyjemna kąpiel: jak nauczyć psa bycia mytym

  • z kagańcem za pan brat: nauka zakładania na komendę

Czas trwania: około 2 h

Cena: 150 zł

WARSZTATY KENNELOWE poziom I i II 

Chcesz, aby Twój pies miał swój własny “pokoik”? To jest możliwe bez poświęcania jednego pomieszczenia! :D Zaprzyjażnijcie się z kennelem, który ma zostać azylem, ulubionym miejscem i strefą zen, w której pies się wycisza. Kennel ma wiele pozytywnych właściwości:

  • po pierwsze jest naturalnym miejscem schronienia: etologia jasno wskazuje, że psy, jak i młode wilczki, uwielbiają chować się w ciemnych, ciasnych miejscach (jamach), w których czują się bezpiecznie (dlatego tak wiele psów uwielbia wchodzić pod łożka, pod kanapy czy pod stoły!)

  • po drugie pies czuje się bezpiecznie: kiedy przyjdą goście, kiedy będzie burza czy sylwester, kiedy zostaje sam w domu - pies sam będzie wybierał kennel i wcale nie trzeba będzie go w nim zamykać!

  • po trzecie ułatwiamy psu wyjazdy: hotel, wizyta u rodziny, zmiana miejsca zamieszkania - zawsze możesz zabrać część psiego świata ze sobą i ułatwić mu adaptację do zmiany sytuacji

  • po czwarte uczymy odpoczywania: psy powinny spać około 16h (!) na dobę; niektóre, zwłaszcza młode psy są tak zafascynowane nowymi bodźcami i ruchem, że nie są w stanie same sobie wyznaczać czasu na odpoczynek; a jeśli pies śpi zbyt mało, to mamy prostą drogę do “nadpobudliwości” czy wymuszania uwagi; dobrze wypracowany kennel skłania psa do odpoczynku

  • po piąte pracujemy nad profilaktyką problemów separacyjnych: uczymy psa, że nie zawsze musi chodzić krok w krok za nami i że czasami może przebywać sam, nawet jeśli jesteśmy w domu - dzięki temu pies nie ma problemu z zostawaniem samemu podczas naszej nieobecności czy nie wymusza na nas swojej uwagi, kiedy odwiedzają nas goście

Czas trwania: około 2 h

Cena: 150 zł

*między udziałem w poziomach I i II powinno minąć przynajmniej 2 tygodnie czasu

WARSZTATY LUŹNA SMYCZ

Historia znana od niepamiętnych czasów: mój pies ciągnie na smyczy! Czy to można zmienić? Jasne! Weź udział w naszych warsztatach i poznaj sztuczki, które ułatwią Wam opanowanie trudnej sztuki tajemnej: chodzenia na luzie! :D Warsztaty odbywają się w lesie bródnowskim w grupach 2-4 psy. Pomocny może być wcześniejszy udział w warsztatach motywacyjnych. Do udziału w warsztatach nie jest wymagana znajomość posłuszeństwa, ale pies powinien chętnie przyjmować jedzenie na spacerze i chętnie bawić się na spacerze szarpakiem. 

Czas trwania: około 1,5 h

Cena: 120 zł

Na warsztaty nie przyjmujemy psów prezentujących zachowania agresywne lub/i lękowe. Takie psiaki zapraszamy najpierw na konsultację behawioralną.

trening klateczkowy.JPG
szkolenie psów Warszawa.jpg
bottom of page