top of page
EFFECTS-1.jpg

SPORTOWE SZKOLENIE DLA SZCZENIĄT

Totalna HAUnowość! Zapraszamy na sportowe przedszkole dla szczeniąt! Pracujemy w kameralnych grupkach do 4 maluchów, aby połączyć możliwości wspólnej socjalizacji z niezwykle indywidualnym podejściem! Na szkolenie przyjmujemy maluchy, które w dniu rozpoczęcia zajęć nie ukończyły 6. miesiąca życia.

 

Program zajęć obejmuje wprowadzenie ćwiczeń z zakresu obedience klasy 0, naukę wyciszania się oraz ćwiczenia socjalizacyjne! Obejmuje 8 godzin zajęć i podzielony jest na bloki:​

 1. teoria 1 godzina - webinar online do obejrzenia w trakcie trwania kursu): nauka czystości, oduczanie podgryzania i skakania, trening braku uwagi (oduczanie wymuszania).

 2. Nauka umiejętności z zakresu obedience oraz użytkowe (codzienne) posłuszeństwo

 3. Nauka wyciszania się - samokontrola, nauka przebywania w kennelu

 4. Budowanie motywacji: na jedzenie, na zabawkę, na kontakt socjalny

OBI PUPPY

CZAS: 8 GODZIN
CENA: 600 ZŁ

TEORIA

Webinar dotyczący typowych szczenięcych problemów, jak nauka czystości, oduczanie podgryzania po rękach czy nogach oraz przedmiotów, oduczanie skakania, oduczanie wymuszania uwagi, budowanie prawidłowej aktywności dobowej psa, trening sportowy a przestymulowanie.

NAUKA KOMEND

 • Wstęp do chodzenia przy nodze (tzw. poszukiwanie miejsca przy nodze)

 • Wstęp do aportu i prawidłowa zabawa z psem

 • Budowanie motywacji na jedzenie

 • Wprowadzenie sygnałów nagrody

 • Zostawanie w siad/waruj

 • Przywołanie - dynamika ćwiczenia

 • Obieganie

 • Zmiany pozycji: pac-kic

SOCJALIZACJA

Ćwiczenia socjalizacyjne: 

 • psi WF - stawianie wyzwań i budowanie świadomości ciała

 • koncentracja uwagi na przewodniku w obecności rozproszeń

 • spokojne witanie się i mijanie się psów

WARIANTY KURSU

Szkolenie odbywa się 1 x w tygodniu po 1 godzinie zegarowej (7 tygodni pracy).

hala hauvard.jpg

*Dlaczego dla psów w tym wieku?

Szczenięta do 16. tygodnia życia przechodzą tak zwany okres socjalizacji – jest to czas, w którym młody pies uczy się, czego unikać (co jest niebezpieczne) a do czego dążyć (co jest bezpieczne). 4-5 miesiąc życia jest natomiast okresem szczególnej wrażliwości ze względu na nierównowagę nerwowych układów pobudzenia i hamowania. W czasie 2-5 miesiąca życia psa mamy zatem największy wpływ na jego prawidłowy rozwój emocjonalny. Jest to najlepszy czas na naukę uniemożliwienia (zostawanie samemu, ograniczenie ruchu poprzez zapięcie na smycz lub przytrzymanie, wstrzymywanie się od podejścia do człowieka/psa) czy oduczenie typowych dla szczeniąt zachowań, jak skakanie na człowieka czy gryzienie po rękach. Braki w socjalizacji są najczęstszą przyczyną lęku i agresji, dlatego tak istotne jest jej prawidłowe przeprowadzenie.

bottom of page