top of page
17903690872547299.jpg

KONSULTACJE
BEHAWIORALNE
MARTADZIEDZIC

Dla wszystkich tych, którzy potrzebują indywidualnego podejścia oferuję konsultacje behawioralne. Odbywają się one zazwyczaj na placu Hauvard, w wyjątkowych przypadkach możliwy jest dojazd do domu klienta. Pierwsze spotkanie z psim psychologiem polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu na temat stanu zdrowia psa, jego diety, codziennego życia pupila i jego opiekunów oraz ich wspólnej relacji. Behawiorysta omawia niepożądane zachowania i/lub problemy z jakimi boryka się pies - lękliwość, nadpobudliwość, zachowania agresywne kierowane do ludzi, psów lub innych zwierząt, zaburzone relacje z opiekunami, relacje dziecko-pies, konflikty między psami mieszkającymi razem. Po rozmowie wspólnie ustalamy plan pracy krótko i długoterminowy oraz możliwości modyfikacji planu dnia czworonoga z uwzględnieniem jego bilansu potrzeb. Konsultacje behawioralne trwają około 1,5-2 godziny.
Po konsultacji wysyłam mailowo podsumowanie zawierające szczegółowy plan pracy nad ustalonymi umiejętnościami wraz z opisem ćwiczeń i wyznaczonymi celami. Po konsultacji możliwe jest przeprowadzenie całego planu terapii pod okiem behawiorysty lub instruktora szkolenia psów.

JAKIMI PROBLEMAMI SIĘ SPECJALIZUJĘ?

  • specyfika pracy z psami pasterskimi (gonienie szybko poruszających się obiektów, fiksacje wzrokowe i dźwiękowe, zastyganie, "wybuchy" emocjonalne, "pracoholizm")

  • wysoka reaktywność emocjonalna (szybkie pobudzanie się i trudności w wyciszaniu się)

  • problemy z koncentracją i/lub z motywacją

  • "nadmierna emocjonalność/psie adhd" ;) (np. skakanie na ludzi, podgryzanie, ciągnięcie na smyczy, wymuszanie kontaktów z psami na spacerach, ciągła potrzeba biegania i interakcji z człowiekiem, nieumiejętność odpoczywania itp.)

  • problemy z wymuszaniem uwagi ('attention seeking'), jak nadmierna wokalizacja, skakanie, podgryzanie, ciągłe chodzenie za człowiekiem

  • słaba "przywoływalność" na spacerach (ucieczki)

  • zachowania lękowe (m.in. fobie dźwiękowe, strach przed podróżą samochodem, niepewność siebie psa, strach przed ludźmi i/lub psami)

  • zachowania agresywne na tle lękowym

  • obrona zasobów (jedzenia, zabawek, miejsc, spacerowych "skarbów" itp.)

  • organizacja spacerów równoległych

ZE WZGLĘDU NA DUŻĄ LICZBĘ PODOPIECZNYCH OBECNIE DOSTĘPNE SĄ TYLKO KONSULTACJE ONLINE!

KONSULTACJE

STACJONARNE

poniedziałki-czwartki 15:30-19:00

 

KONSULTACJE

ONLINE

piątki 10:00-17:00

TRENINGI

INDYWIDUALNE

poniedziałki-czwartki 15:30-19:00

bottom of page