Kasia Szałkowska: trener szkolenia psów

Przygodę z psami rozpoczęłam nie pamiętam już kiedy – encyklopedia ras jako małe dziecko zamiast lalek, zbieranie psich figurek zamiast kolekcji zabawek – tak mile wspominam dzieciństwo. W całym moim życiu marzyłam o pracy związanej z psami. Ukończyłam studia pedagogiczne z pracą licencjacką na temat psów przewodników osób niewidomych. W międzyczasie nawiązałam współpracę z Fundacją Vis Maior, w której powierzono mi przyszłego psa przewodnika na socjalizację wstępną. Następnie w moim życiu pojawił się mały cieszymordek o imieniu Aslan. Świat przyśpieszył i odwrócił wszystko do góry łapami. Po ukończeniu kursu posłuszeństwa z Aslanem rozpoczęłam staż u Marty. W maju 2018 roku ukończyłam kurs trenerski w Piotr Wojtków Szkolenia. Z niecierpliwością czekam na to co przyniosą kolejne miesiące i lata, ponieważ psi świat coraz bardziej mnie zachwyca :)

Doświadczenie

  • 2014 - szkolenie: „Orientacja przestrzenna osób niewidomych poruszających się z psami przewodnikami” (Fundacja Vis Maior)

  • 2015 – lic. pedagogiczny ukończony tematem „Pies przewodnik – wspomaganie i przyjaźń w życiu codziennym osoby niewidomej” (Uniwersytet Śląski w Cieszynie)

  • 2016 – socjalizacja przyszłego psa przewodnika (Fundacja Vis Maior)

  • 2017 – mgr rehabilitacja wzroku (Akademia Pedagogiki Specjalnej)

  • 2018 – seminarium prof. Adam Miklosi „Osobowość, genetyka, emocje u psów” (Psia Wachta)

  • 2018 -  warsztaty klikerowe „Najpierw wytresuj kurczaka” (Ranczo Stokrotka)

  • 2018 – warsztaty klasy komunikacji (Talking Dogs)

  • 2018 – kurs „Trener Szkolenia Psów” (Piotr Wojtków Szkolenia)

Prywatnie...

Zakochana po uszy w psim oraz króliczym świecie – szczęśliwa posiadaczka Aslana (rasowego kundelka) oraz Manfreda, dla przyjaciół Mańka (rasy lwiej).  Kocham podróże – te małe i duże, dzięki  którym poznaję wyzwania i radość jakie daje podróżowanie z psem. Aslan nie tylko otworzył drogę do pracy jako trener, ale również jako pies reaktywny sprowokował do zagłębienia się w tematykę emocjonalności. Ramię w łapę przełamujemy strachy otaczającego świata. Uwielbiam zabawy węchowe, posłuszeństwo, sportowe wyzwania, a najbardziej technikę kształtowania – Aslan wiesza już pranie, nad zmywarką dopiero pracujemy.